Turniiripokker

Turniiripokker on üks 21. sajandi populaarsematest mõttemängudest maailmas, mida harrastab kümneid miljoneid inimesi. Erinevalt diileri või masina vastu mängitavast pokkerist võistlevad mängijad pokkeriturniiridel omavahel ning kasiino on vaid täiendava teenustasu eest turniiri läbiviijaks.

Hoolimata õnnefaktori olemasolust põhineb edu turniiripokkeris pikema perioodi vältel peamiselt mänguoskustel. Tänu võimalusele neid pidevalt arendada ning õppida oma vastaseid paremini tundma, on turniiripokker miljonite mängusõprade jaoks ka põnev sotsiaalne ajaviide.

Pokkeriturniirid Grand Prix kasiinodes on lõbusad ning sobilikud igal tasemel mängijatele. Peamiseks mänguformaadiks on Texas Holdem, kuid vastavalt klientide soovile pakume vahel ka teisi turniire.

Registreerimine

Turniiril osalemiseks on kõige lihtsam tasuda osavõtutasu läbi pangalingi. Selleks loo endale kasutaja aadressil www.grandprix.ee/pokker ning vali turniir millel soovid osaleda. Turniiri tasu on võimalus maksta ka kõikides Grand Prix kasiinodes kohapeal.

Mängu käik

Enne pokkeriturniiri algust loositakse istekohad, fikseeritakse mängutasemete pikkused ning määratakse sundpanused  (need on vajalikud selleks, et mäng ei kestaks igavesti). Kaarte jagab mängijatele diiler ning turniir koosneb hulgast erinevatest jaotustest.

Mängu põhimõte

Kõik osalustasu tasunud mängijad alustavad mängu võrdse punktisummaga. Enamasti saab oma punktisummat suurendada vaid vastastelt žetoonide võitmisega, kuid kui turniiriformaat võimaldab, saab esimestel mängutasemetel ka raha eest žetoone juurde osta. Turniir lõppeb siis, kui üks mängijatest saab kõikide vastasmängijate žetoonid endale.

Kui mängija peaks kaotama kõik žetoonid, langeb ta turniirilt välja. Mängu keskel turniirilt lahkumine (kui mängijal on alles kasvõi üksainus žetoon) pole võimalik.

Mängija koht pokkeriturniiril sõltub sellest, kui kaua ta turniiril vastu peab. Nii on kõikide vastasmängijate punktid endale saanu turniiri võitja, viimasena väljalangenud mängija teine, eelviimasena väljalangenu kolmas jne. või kui mängijad on jõudnud omavahel kokkuleppele.

Kuidas jagatakse auhinnaraha?

Pokkeriturniiride auhinnafond moodustub osalustasudest, millest kasiino lahutab maha teenustasu (reeglina 10%) turniiri läbiviimiseks ning riigimaksude tasumiseks. Auhinnaraha jaguneb turniiri parimate mängijate vahel vastavalt eelnevalt määratud väljamaksete struktuurile.

Näide: Turniiril osaleb 10 mängijat ning osalemine maksab 11 eurot (millest teenustasu on 1 euro mängija kohta). Kui eelnevalt on määratud, et auhinnaraha jaguneb kolme parima vahel järgmiselt: esikoht saab 50% auhinnafondist, teine koht 30% ja kolmas koht 20%, siis teenib kasiino turniiri läbiviimise eest 10 eurot (10*€1), turniiri võitja saab 50 eurot (10*€10*0,5), teine koht 30 eurot (10*€10*0,3) ning kolmas koht 20 eurot (10*€10*0,2). Mängijad, kes jäävad pokkeriturniiril kohtadele neljandast kümnendani, auhinnaraha ei saa ning kaotavad enda poolt makstud osalustasu.

Pokkeriturniiril saadud võit makstakse välja kasiino kassas pärast seda, kui auhinnalisele kohale jõudnud osaleja on turniiril mängimise lõpetanud.

Klienditugi

Grand Prix diilerid teenindavad mängijaid eesti, vene ja inglise keeles ning vastavad mängijate küsimustele. Vaieldavate mängusituatsioonide korral lahendab võimalikud probleemid kohal viibiv vastutav kasiinotöötaja.