Pärnu pokkerimeistriks tuli Ove Laur

28.05.2015

Koostöös Triobetiga korraldatud 6200-eurose auhinnafondiga Pärnu Lahtised Meistrivõistlused turniiripokkeris võitis Ove Laur.

Osalejad alustasid 45-minutiliste mängutasemetega No Limit Holdem pokkeriturniiri 20 000 stardipunktiga. 110-eurose sisseostuga võistlusel oli kaks avapäeva ning kõikidel osalejatel võimaldati end esimese 180 minuti jooksul toimunud väljalangemise järel ühel korral mängu tagasi osta.

Reedel alanud turniiri avapäevadel tehti 62 sisseostu ning pühapäevasesse finaali pääses 27 parimat. Otsustava päeva eel kuulus kindel eduseis Janek Pähkelile ning Janno Järvemetsale, hilisem võitja Ove Laur asus aga viiendal kohal.

Kuigi finaallauas haaras liidriohjad rohke suurturniiride kogemusega Janek Jevin, pidi tartlane leppima kolmanda koha ning 948-eurose auhinnarahaga. Võitja selgitanud Laur ning Valgast päris Raiko Kikkas jagasid kahe esimese koha auhinnaraha vennalikult pooleks. Lõpuheitluses oli edukam Laur, mõlema mehe teenistuseks jäi 1624 eurot.

"Viimati mängisin live-turniiril pool aastat tagasi, mistõttu olen tulemusega väga rahul," kommenteeris tšempion. "Kohati oli kaardijooks parem kui mäng ise, eriti esikohaduellis, kus vastane oli tegelikult minust üle," jagus Lauril Kikkasele kiidusõnu.

Mõlemale mehele oli vägagi meeltmööda turniiri sügav struktuur. "Enamus sellises formaadis toimuvaid turniire Eestis on kas ühepäevased või väga kallid," tõdes Kikkas, kes teenib igapäevast leiba rahamänguga internetis.

Lisaks meistrivõistluste põhiturniirile viidi Port Arturi kasiinos läbi ka erinevate lisaauhindadega 22-eurose sisseostuga kõrvalturniir, mille võitis PokerNews Live Pärnu esimese hooaja edukaim mängija Priit Hansalu.

Pärnu meistrivõistlused oli üks tähtsamaid ning meeleolukamaid turniire, mida oleme eales Eestis läbi viinud. Lisaks kõikidele osalejatele kuulub meie eriline tänu ka Pärnu Turniiripokkeri Klubi juhile Andrus Siimule, kes nägi ürituse õnnestumise nimel tublisti vaeva.