Pokkeriturniiri esikoht võideti teisel katsel

26.01.2015

23. jaanuaril viidi Casino Grand Prix Sõpruse kino mängusaalis läbi igakuise PokerNews Live Tallinn turniirisarja alanud aasta esimene etapp, mille võitis Marius Morel.

50-eurose osalustasuga No Limit Holdem pokkeriturniir korraldati re-entry formaadis, mis võimaldas esimese kümne mängutaseme jooksul välja langenud mängijatel end ühel korral võistlusele tagasi osta. Turniirisarja ajaloos esmakordselt pakutud võimalust kasutas 55 osalenust 13.

Üheks nendest oli ka hiljem tšempioniks kroonitud Marius Morel, kes kaotas oma punktid viiendal mängutasemel emandate paariga Anneli Jõudna pocket kuningatele. Lühikese puhkepausi järel ostis Morel end siiski mängu tagasi ning suutis seejärel kaheksa ja pool tundi väldanud turniiri võita.

905 euroga auhinnatud tšempioni kinnitusel ei sujunud teinegi katse ilma probleemideta. "Ühel hetkel oli mul kõigest kolm pimepanust järel," tunnistas Morel, kes võitis samanimelise turniiri ka möödunud aasta mais. Lisaks temale on kahekordne Pokernews Live turniirivõitja ka Martin Mänd.

Samuti jäi oma mänguga rahule teiseks tulnud ja selle eest 591 euroga premeeritud Martin Villandberg. Kolmanda koha saavutas 437 eurot teeninud Sven Aulik, esimesena jäi esikolmikust välja aga nimekas Tartu pokkeriproff Runnar Lindepuu.  Võistlusel lõi kaasa suur osa kohalikust pokkeriparemikust, eesotsas Eesti läbi aegade edukaimate turniirimängijate Madis Müüri ning Imre Leiboldiga.

Re-entry mänguformaat on tänapäeva pokkeriturniiridel väga populaarne, sest annab varajastele väljalangejatele niiöelda teise elu. Samas on see igati aus ka teiste suhtes, sest suurendab võistluse auhinnafondi ega anna tagasiostu võimalust kasutanud mängijatele mingit eelist.

Lisaks auhinnarahale premeeriti ühte osalejat 50-eurose pearahaga ning loositi kõikide võistlejate vahel välja 50-eurone turniiripilet järgmisele Pokernews Live etapile.