Narvakad näitasid Pärnu lahtiste meistrivõistluste avaturniiril võimu

18.05.2018

17. mail Grand Prix Port Arturi kasiinos toimunud 2018. aasta Pärnu lahtiste meistrivõistluste avaturniiril No Limit Omaha mänguformaadis krooniti võitjaks narvakas Kirill Vaninov (pildil), kelle pokkeritäht on säranud siiani peamiselt Ida-Virumaal toimunud turniiridel.

530 eurot teeninud Kirillile järgnes Pärnu pokkerimängija Kalev Lepik, kes saavutas teise koha ka mulluste Pärnu meistrivõistluste põhiturniiril. Vastavalt meestevahelisele kokkuleppele kaasnes hõbemedaliga 450-eurone auhinnaraha.

Ida-Virumaa pokkerimängijate tugevat taset tõestas ka Roman Korkin (samuti Narvast), kes oli pikka aega turniiri võimas liider ning lõpetas viimaks kolmanda kohaga (283 eurot). Võistlusest võttis osa 26 mängijat, unikaalseid sisseoste kogunes 39. Auhinnaraha jagus kuuele parimale, lisaks teenis võitja karika ning kõik pjedestaalile pääsenud sai kaela medali.

6. Andres Abakanov - 113

Pärnu meistrivõistluste läbiviimise traditsioon ulatub 2011. aastasse. Grand Prix'sse jõudis suurvõistlus pärast linna suurima, Port Arturi kaubanduskeskuses asuva kasiino avamist.

Kui 2015. aasta meistrivõistlustel tehti 62 sisseostu, siis mullu oli unikaalseid osalejaid juba 86. Lisaks kohalikele ässadele olid kohal paljud Eesti tipptegijad nagu Meelis ja Carmen-Elina Vist, Markku Koplimaa, Roland Luik, Kristo Erala, Tarmo Tammel, Marius Morel jpt. Parimat mängu näitas juba teist aastat järjest Eesti parim naismängija Carmen-Elina, kes teenis 2177 eurot auhinnaraha.