Martin Müürsepp ja Alar Varrak jäid Hiina pokkeris viiki

19.05.2014

Laupäeval, 17. mail Tallinnas Casino Grand Prix Sõpruse kino mängusaalis toimunud Tonybeti eriturniiril Hiina pokkeris osalesid teise seas ka BC Kalev/Cramo treenerid Alar Varrak ja Martin Müürsepp (pildil), kes jagasid võrdse punktisummaga neljandat kohta. 

"Hiina pokker oli meie jaoks uus ja huvitav mäng, mille õnnefaktor paistis olevat isegi väiksem kui algselt eeldasime. Mäng polnud küll ülearu raske, vaid punktide arvutamine tundus esialgu pisut keeruline, kommenteerisid mehed. "Just viimasel põhjusel eelistaksin ka edaspidi mängida Hiina pokkerit kohas, kus diiler selle töö ära teeb," leidis Müürsepp.

Pineapple mänguformaadis läbiviidud turniir vältas umbes kolm tundi ning lõppes Kristjan Maasalu ülekaaluka võiduga. Ülejäänud kaks auhinnalist kohta napsasid mitmekordne mõttemängude Eesti meister Marek Kolk ning pokkerientusiast Aver Allmere.

"Live’is olen treeninud Hiina pokkerit vaid mees-mehe vastu, kogemuse kolme mängijaga laudades omandasin aga internetis," kommenteeris tšempion.  "Erinevatest Hiina pokkeri mänguformaatidest meeldibki mulle kõige rohkem Pineapple, sest see on kõige teravam."

Eestis litsentseeritud Tonybeti pokkerituba käivitas pärisrahale mängitava avatud kaartidega Hiina pokkeri möödunud aasta detsembris ning alustas seejärel mängu laiemat tutvustamist. Pokkeriportaalides avaldatud temaatilistele artiklitele järgnesid tasuta pubiturniirid Tallinnas ning Pärnus.

"BC Kalev/Cramo treeneritelt saadud tagasiside ühtib suuresti sellega, mida oleme saanud ka kümnetelt teistelt mängijatelt," sõnas Tonybeti partner Marek Kolk. "Mängust endast ollakse lausa vaimustuses, kuid live’is võtab punktiarvestus omajagu aega ning nõuab läbiviijatelt head ja kiiret matemaatilist mõtlemist. Vastupidiselt sellele on jälle internetis mängimine äärmiselt mugav, sest seal saab keskenduda vaid enda ning vastasmängijate kaartide jälgimisele," lisas Kolk.