Pärnu pokkerimeistriks tuli Eesti parim naismängija Carmen-Elina Kupri

15.05.2017

12.-13. mail Grand Prix Port Arturi kasiinos toimunud iga-aastaste turniiripokkeri Pärnu lahtiste meistrivõistluste põhiturniiri võitis 2016. aasta Eesti parima naismängija Carmen-Elina Kupri (pildil), kes teenis 2177 eurot auhinnaraha.

100-eurose sisseostuga kahepäevasest No Limit Holdem freezeout-turniirist võttis osa 86 mängijat. Kui esimese päeva järel hoidsid liidriohje Pärnu pokkeriklubi mängijad Andrus Siim ja Karol Ottis, siis teisel suutis Kupri oma agressiivse stiili teistele peale suruda ning 13-tunnise mängu järel võitjaks tulla. Sama naine oli heas hoos ka mullustel meistrivõistlustel, kus saavutas neljanda koha ning teenis tänu parimate vahel sõlmitud kokkuleppele suurima auhinnaraha.

„Võiduga kaasnev emotsioon on täiesti hindamatu,“ säras üliõnnelik Kupri, kes tunneb end Pärnus väga koduselt ning naudib sealseid turniire väga. „Kuna meistrivõistlused meelitasid kohale palju tippmängijaid üle Eesti, oli tase päris tugev ning mul tuli kõvasti pingutada. Hea, et pääsesin vähemalt esikohaduellist lõpuks neljandaks tulnud Andres Abakanoviga, sest heads-up’is olnuks ta väga ebamugav vastane,“ naeris tšempion.

Kuprile järgnesid Kalev Lepik ning Gert Orav, kes teenisid vastavalt 1877 ja 1184 eurot. Auhinnaraha jagus kaheksale parimale, kogu turniiri auhinnafond oli aga 7740 eurot. Kasiinoketi esindaja Hannes Namsingu sõnul tähistab see meistrivõistluste rekordit läbi aegade. „Nii põhi- kui kõrvalturniir müüdi välja juba enne võistluse algust ning huvilisi oli märksa rohkem kui laudades kohti. Pärnus toimuvad suurturniirid on olnud alati väga populaarsed nii kohalike kui mujalt Eestist kohale tulnud mängijate seas, seda seejuures aastaajast sõltumata,“ sõnas Hannes.

* Kaks parimat sõlmisid kokkuleppe

Lisaks põhivõistlusele toimus koostöös Pärnu pokkeriklubi ning Betsafe’iga korraldatud festivali raames ka 33-eurose sisseostuga No Limit Omaha turniir, mille võitis 2013. aasta internetipokkeri maailmameister Reigo Maar. Samuti viidi läbi esimesed Pärnu meistrivõistlused Blackjackis, kus triumfeeris möödunud aasta Eesti edukaim pokkerimängija, ainuüksi suurturniiridel üle 700 tuhande auhinnaraha teeninud Markku Koplimaa.

Lisaks kohalikule paremikule ning eelpool nimetatutele võistlesid sel aastal Pärnus ka valitsev Eesti meister Kristo Erala, Eesti Turniiripokkeri Föderatsiooni poolt möödunud aasta uueks tulijaks ning rahva lemmikuks valitud Roland Luik, tänavuste Eesti meistrivõistluste aasta mängija Marius Morel jpt.