Pärnus pandi punkt populaarse pokkerisarja esimesele hooajale

11.05.2015

2014. aasta septembris alanud igakuine PokerNews Live Pärnu turniirisari kulmineerus 8. mail Grand Prix Port Arturi kasiinos toimunud finaaliga, mille võitis Margus Suurväli.

Esimest hooaega korraldatud võistlussarja raames viidi läbi üheksa turniiri, mis osutusid oodatult populaarseks - sageli oli mänguhuvilisi rohkem kui laudades kohti. Turniirisarja rekord 57 osalejaga püstitati selle aasta veebruaris, sama palju mängijaid võistles ka kaks kuud hiljem.

Kindlasti võime PokerNews Live Pärnu avahooajaga rahule jääda ning oleme hetkel üsna kindlad, et sarnane ettevõtmine jätkub uuesti sel sügisel. Kuigi Pärnu seostub enamikule eestlastest kohana, kuhu sõidetakse suvel puhkust veetma, osales ometi turniiridel ka kümneid külalisi ning seda hooajavälisel ajal.

Lisaks kohalikule pokkerieliidile käisid Pärnus võistlemas peamiselt Saaremaa, Haapsalu ning Tallinna mängijad. See tõestas, et pokkeriturism on laialt levinud ka Eesti-siseselt ning leidub küllaga inimesi, kes armastavad sõita nädalavahetuseks mõnda teise linna lõbutsema ja sealse pokkeriparemikuga jõudu katsuma.

Hooaja lõpetanud 100-eurose osalustasuga No Limit Holdem eriturniiril osales 29 mängijat, kes tegid ühtekokku 36 sisseostu. 3276-eurose võidufondiga turniir vältas üheksa tundi ning auhinnaraha jagus kuuele parimale.

1141 euroga lahkunud Suurväljale järgnesid Sander Jõelaan ning Priit Hansalu, kes teenisid vastavalt 771 ja 553 eurot. Neist viimane oli ka hooaja edukaim mängija, kes suutis võita PokerNewsi Live'i jaanuaris ja veebruaris ning tulla märtsis viiendaks.

Hansalu saavutus väärib erilist tunnustust, sest kõikidel turniiridel oli tugev konkurents ning võrdlemisi suur osalejate arv. Viimastel aastatel on meie turniiridel nii Pärnus, Tallinnas kui ka Kuressaares tõusnud esile mitmeid uusi mängijaid, kes näidanud häid ning stabiilseid tulemusi.