Populaarne pokkerisari lõppes märkimisväärse tulemusega

18.05.2015

Sõpruse kino kasiinos juba kolmandat hooaega toimunud igakuise PokerNews Live Tallinn turniirisarja viimase etapi võitis 33-aastane harrastusmängija Martin Mänd, kellele see oli juba kolmas esikoht samanimelisel turniiril.

100-eurose osalustasuga No Limit Holdem finaalturniiril võistles 36 mängijat, kes tegid ühtekokku 44 sisseostu. Võistluse lõpetanud esikohaduellile Männi ning Tanel Merida vahel eelnes kokkulepe, mille alusel poolitati esimese kahe koha auhinnaraha ning jätkati heitlust karikale. Mõlemad mehed teenisid 1212, kolmandaks tulnud Taivo Tooming aga 701 eurot.

Otsustavas jaotuses panustas esimesena käiguõigust omanud Merida oma allesjäänud punktid mängu ässa ja kolmega, kuid tema õnnetuseks oli vastase käes kuningate paar. Lauas avati kaks emandat, soldat, kümme ja kuus, mis Männi eduseisu ei muutnud. Kui kahekordseid turniirivõitjad on Pokernews Live’il mitu, siis kolme esikohta polnud kuni 16. mai varahommikuni kellelgi.

"Kolmas võit on kahtlemata kõige erilisem, kuid midagi väga iseäralikku selles tegelikult polnud – suutsin vältida vigu ning võita otsustavad jaotused," kommenteeris Mänd. "Kui netipokkeris tehakse eelkõige tööd, siis live’is meeldib mulle mängida peamiselt põhjusel, et see on hea võimalus pikemalt aega veeta," põhjendas tšempion oma mängueelistusi.

Männi hinnangul muutsid turniirisarja põnevaks osalema kutsutud kuulsused teistelt elualadelt ning nende väljalööjaid oodanud lisaauhinnad. Kolme aasta jooksul võistles Pokernews Live’idel mitmeid nimekaid staare nagu näiteks Jaagup Kreem, Monika Tuvi, Kene Vernik, Maarja-Liis Ilus, Martin Müürsepp, Erkki Sarapuu, Teele Viira ja Indrek Zelinski.

Pokernews Live oli edukas turniirisari, sest enamikul etappidest oli osaleda soovijaid rohkem kui laudades kohti. Kuigi turniiridel olid mitme tuhande eurosed auhinnafondid ning me võõrustasime kolme aasta jooksul pea kogu Eesti pokkerieliiti, oli PokerNews Live eeskätt meelelahutusliku suunitlusega ettevõtmine.

Kutsusime võistlema sportlasi, muusikuid, tantsijaid, saatejuhte ning koguni mustkunstnikke, et näha, millised on nende võimalused pokkeriproffide ning tõsiste harrastajate vastu. Kuigi mõned külalistest hoidsid nähtavasti PokerNews Live’il esimest korda kaarte käes, oli paljudel juba märkimisväärne kogemus ning nad ei kujutanud endast kaugeltki kerget saaki.