Raplamaa talupidaja võitis turniiripokkeris Saaremaa meistritiitli

01.09.2014

Laupäeval, 30. augustil toimusid Kuressaare kasiinos arvult teised Saaremaa lahtised meistrivõistlused Pot Limit Omaha mänguformaadis. Tšempioniks tuli Raplamaa talupidaja Meelis Vist (pildil), kes alistas esikohaduellis oma elukaaslase Carmen-Elina Kupri.

"Kuigi pean Raplamaal Käru vallas talu, veedan suurema osa asjast Tallinnas ning osalen pea kõikidel kolmapäevastel Omaha turniiridel Grand Prix kasiinos," sõnas Vist. "Saaremaa lahtised meistrivõistlused võimaldasid ühildada lühipuhkuse Kuressaares oma pokkeri lemmikformaadis võistlemisega."

"Turniir kulges tõusude ja mõõnadega. Kui mängisime kuuekesi, oli mul korraks vaid kahe pimepanuse jagu punkte, kuid hea kaardijooksu toel sain kiirelt tagasi liidriks," iseloomustas Vist võistluse kulgu.

Esikohaduellis tuli nimekal pokkerientusiastil alistada oma elukaaslane Kupri, kes võitis mai lõpus maineka Unibet Open Tallinna naisteturniiri. "Tema mängu tunnen ma õnneks päris hästi," muheles Vist ning lisas pokkeripere peatsele juurdekasvule viidates, et on Saaremaal saavutatud "kolmikvõidu"  üle väga rõõmus.

Esikohaga kaasnes 340 eurot auhinnaraha, Kupri teenis 230 eurot. Pronksmedal ulatati tallinlasele Martin Eermale, kes lahkus 161 euro võrra rikkamana. 55-eurose osalustasuga turniiri auhinnafond oli 850 eurot.

Ka eelmisel aastal läks Pot Limit Omaha meistritiitel külalisvõistlejale – tollal osutus parimaks selle aasta märtsis netipokkeris 270 000-eurose auhinnaraha teeninud Janno Jerlakas Viljandist. Seevastu Texas Holdemis on mõlemal aastal triumfeerinud saarlasest Casino Grand Prix esindusmängija Raimo Kaljulaid.

Konkurents Saaremaal toimuvatel pokkeriturniiridel on muutumas aina tihedamaks ning pea igal suuremal võistlusel osaleb mitmeid Eesti tippmängijaid. See tuleb aga kohalikule pokkerielule tublisti kasuks - aitab tutvustada Kuressaaret põneva sihtkohana ning lubab korraldada põnevaid ettevõtmisi.